Finder 7H.51.8.230.0400 Heater 110-230V 400W 93.1x88.2x98.7mm 1pc
Rapid Electronics
Finder 7H.51.8.230.0400 Heater 110-230V 400W 93.1x88.2x98.7mm 1pc RSS 165.78 165.78 GBP857.41 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
7H.51.8.230.0400
Kod:
Producent:
FINDER
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+3.01% (20.07.2025)
Poprzednia cena:
The Finder 7H.51.8.230.0400 is an electrical enclosure heater designed for switchboards with a power capacity of 400 W at 110 - 230 V. Measuring 93.1 x 88.2 x 98.7 mm, it is a compact solution ideal for maintaining optimal functioning by preventing condensation and ensuring a stable temperature within electrical enclosures. Typical applications include use in control cabinets and other industrial settings where temperature regulation is essential.