TracoPower TEP 100-2415WIR DC/DC Converter 24V DC 4.2A 100W Railway Approved
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
TEP 100-2415WIR
TracoPower
Waluta:
funt szterling
Zmiana ceny:
+3.57% (23.04.2026)
Poprzednia cena:
TracoPower's TEP 100-2415WIR is a high-performance DC/DC converter delivering 24 V DC output at 4.2 A with a 100 W power rating and one output. This converter is ideal for industrial applications requiring reliable and efficient voltage conversion. Typical uses include powering sensitive equipment in transport systems and harsh environments.