Omron G2R-24-DC12 Power Relay 12 VDC 5A DPDT 2 change-overs
Rapid Electronics
Omron G2R-24-DC12 Power Relay 12 VDC 5A DPDT 2 change-overs RSS 5.69 5.69 GBP29.43 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
G2R-24-DC12
Kod:
Producent:
OMRON
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-26% (14.03.2026)
Poprzednia cena:
The Omron G2R-24-DC12 is a power relay with a 12 V DC coil, capable of handling 5 A through its two change-over contacts. Known for its reliability, this relay is suitable for PCB mounting in various electronic circuits. It is commonly used in applications such as home appliances, industrial controls, and office equipment.