Dehner Elektronik ATM 012T-W120V PSU 12V 1A 12W Travel Adapter Medical Use
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
ATM 012T-W120V (12V / 1A / 12W)
Kod:
Producent:
Dehner Elektronik
ISBN:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
The Dehner Elektronik ATM 012T-W120V is a regulated, fixed voltage power supply with an output of 12 V DC at 1000 mA, providing 12 W of power. It is a compact mains adapter ideal for use in small electronic devices like a toy transformer. This stabilised PSU ensures consistent performance and reliability in various low-power applications.