Gerth PTB421501 PCB Mount Transformer 230V to 15V AC 5.60VA 373mA
Rapid Electronics
Gerth PTB421501 PCB Mount Transformer 230V to 15V AC 5.60VA 373mA RSS 9.14 9.14 GBP47.27 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
PTB421501
Kod:
Producent:
Gerth
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
The Gerth PTB421501 is a PCB mount transformer designed to convert 230 V to 15 V AC with a power rating of 5.60 VA and a current output of 373 mA. It is suitable for use in automation systems and other electronic devices requiring reliable voltage transformation on printed circuit boards. Typically, this transformer ensures efficient power management and distribution in compact electronic applications.