Phihong PPL18U-240 Bench PSU 24V DC 0.80A 19.20W Fixed Voltage
Rapid Electronics
Phihong PPL18U-240 Bench PSU 24V DC 0.80A 19.20W Fixed Voltage RSS 14.44 14.44 GBP74.68 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
PPL18U-240
Kod:
Producent:
Phihong
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-0.62% (29.04.2026)
Poprzednia cena:
The Phihong PPL18U-240 is a fixed voltage bench power supply providing 24 V DC at 0.80 A, with a total power output of 19.20 W. Designed by Phihong, this stabilised PSU is ideal for use as a mains adapter or power supply in various electronic applications. It is commonly used for powering small devices and in toy transformer setups.