Keystone 5230 SMD Contact For AAA/AAAA/N/23A/27A Tin-Nickel Coated
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
5230
Kod:
Producent:
KEYSTONE
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+904% (18.07.2025)
Poprzednia cena:
Keystone manufactures the 5230, an SMT leaf spring contact with a tin nickel plate. This single contact component is designed for AAA, AAAA, N, 23A, and 27A batteries, measuring 12.7 x 5.08 x 9.86 mm. It is typically used in battery holders, clips, and brackets for various electronic and rechargeable accessories.