SLD200-24VFD-EU1 LED power supply unit, 200 W, 24 V, 8.33 A, DALI 2, CV
reichelt elektronik
  • Sklep zagraniczny
MPN:
SLD200-24VFD-EU1
Kod:
399679
Producent:
SELF
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-5% (08.02.2026)
Poprzednia cena:
This type of power supply is a stabilised power supply developed exclusively for LED lamps. With constant voltage technology (CV) it is suitable for lamps with constant voltage (24 V/48 V) that are connected in parallel. It can also be dimmable from 0.1% - 100% and colour-controlled (DT8) by CCT (CorrelatedColorTemperature) through DALI-2.0. The built-in protective circuit switches off the power supply in the event of faults such as interruption, short circuit or overload. After the fault has been rectified, the power supply is automatically switched back on.