EEHZA1V270P SMD electrolytic capacitor, 27µF, 35V, 105°C, 10000h
reichelt elektronik
EEHZA1V270P SMD electrolytic capacitor, 27µF, 35V, 105°C, 10000h RSS 0.44 0.44 EUR1.88 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
EEHZA1V270P
Kod:
400664
Producent:
PANASONIC
GTIN-13:
Waluta:
euro
Zmiana ceny:
+19% (17.01.2026)
Poprzednia cena:
Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitor
SMD
Series: ZA (high temperature lead free reflow) Type: V
Characteristics - Endurance: 10000 h at 105°C - low ESR and high ripple current (70 % over, lower ESR than current V-FP) - high voltage (up to 80 V)