Bezprzewodowa bramka DALI2 - FD2G71L-230V
TIM SA
RSS 435.72 435.72 354.24 + VAT
MPN:
Kod:
Producent:
ELTAKO GmbH
ISBN:
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
ELTAKO The Home of Innovation
Akcesoria instalacyjne
Eltako FD2G71L-230V - Bezprzewodowa bramka DALI2 - FD2G71L-230V
Bezprzewodowa bramka DALI2, dwukierunkowa. Strata w trybie czuwania 2 W. Montaż np. w sufitach podwieszanych i oprawach oświetleniowych. Długość 252 mm, szerokość 46 mm i wysokość 31 mm. Z odciążeniem kabla. Napięcie zasilania 230 V na zaciskach N i L. Na zaciskach DALI +/- dostarczane jest napięcie 16 V DC/130 mA dla maksymalnie 64 urządzeń DALI. Za pomocą bramki FDG71L sterowane są urządzenia DALI za pomocą nadajników radiowych EnOcean. Można sterować grupami 0-15, a także wysyłać polecenie rozgłoszeniowe. Ponadto można sterować scenami DALI 0-15. Instalacje DALI, które mają być w całości sterowane za pomocą FDG71L, muszą być skonfigurowane w grupach 0-15. FDG71L zapisuje wewnętrznie wartość ściemniania dla każdej z grup 0-15 i udostępnia tę wartość jako informację zwrotną. Generowane są te same telegramy zwrotne, co w przypadku FUD71. Informacje zwrotne adresów urządzeń odpowiadają w porządku rosnącym wartościom ściemniania grup DALI 0-15. Informacje zwrotne można indywidualnie przełączać dla każdej grupy z telegramu wartości ściemniania (%) na telegram przycisku (włącz/wyłącz) za pomocą PCT14. W ten sposób informacje zwrotne mogą być wykorzystywane do sterowania siłownikami. FDG71L pełni funkcje magistrali DALI i zasilacza DALI. Uwaga: przy ręcznym programowaniu w FDG71L przyciski radiowe wymagają zawsze podwójnego kliknięcia! W przypadku CLR wystarczy jedno kliknięcie. Przycisk kierunkowy lub przycisk uniwersalny o tym samym identyfikatorze i tym samym przycisku nie może być wielokrotnie programowany w różnych grupach. Zawsze obowiązuje ostatnio wybrana grupa. Przycisk może więc przełączać tylko jedną grupę lub wszystkie grupy za pomocą funkcji broadcast. W każdej grupie można również zaprogramować FBH. W przypadku ręcznego programowania działa on zawsze niezależnie od jasności. Za pomocą PCT14 można również ustawić próg jasności. Dla FBH wszystkich grup można wspólnie ustawić czas opóźnienia wyłączenia po braku ruchu w minutach (1..60). Domyślnie jest to 3 minuty.