FTR-F1CA012V Miniature power relay FTR-F1 12 V, 2 changers, 5 A
reichelt elektronik
FTR-F1CA012V Miniature power relay FTR-F1 12 V, 2 changers, 5 A RSS 1.91 1.91 EUR8.15 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
FTR-F1CA012V
Kod:
79425
Producent:
Fujitsu-Takamisawa
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+6% (09.05.2026)
Poprzednia cena:
Miniature power relay FTR-F1
- Max. switching voltage: 300 VDC / 400 VAC - Max. switching power: 120 W / 1250 VA - Max. switching current: 5 A at 24 VDC/250 VAC - Max. starting current: 51 A at 120 VAC - Pick-up power: - Coil voltage: 12 VDC - Internal resistance: 270 ohm - Contacts: 2 changers 5 A (250 VAC / 24 VDC) - Contacts: AgSnO2 - Dimensions (L x W x H): 29 x 12.8 x 16.5 mm - Approvals: VDE, UL, CSA, S