25LC010A-I/SN EEPROM, 1 kb (128 x 8), SPI, 10 MHz, 2.5 ... 5.5 V, SO-8
reichelt elektronik
RSS
- Sklep zagraniczny
- MPN:
- 25LC010A-I/SN
- Kod:
- Producent:
- MICROCHIP
- Obudowa:
- SO8
- GTIN-13:
- Waluta:
- euro
- Dodany do bazy:
- Ostatnio widziany:
- Zmiana ceny:
- -3.7% (08.06.2024)
- Poprzednia cena:
Sugerowane produkty dla 25lc010a
1Kb 2.5V SPI Serial EEPROM
Features: - Max. Clock 10 MHz - Low-Power CMOS Technology: - Max. Write Current: 5 mA at 5.5V, 10 MHz - Read Current: 5 mA at 5.5V, 10 MHz - Standby Current: 5 µA at 5.5V - 128 x 8-bit Organization - Write Page mode (up to 16 bytes) - Sequential Read - Self-Timed Erase and Write Cycles (5 ms max.) - Block Write Protection : - Protect none, 1/4, 1/2 or all of array - Built-in Write Protection: - Power-on/off data protection circuitry - Write enable latch - Write-protect pin - High Reliability: - Endurance: 1,000,000 Erase/Write cycles - Data retention: >200 years - ESD protection: >4000V - Temperature Ranges Supported: - Industrial (I): -40°C to +85°C - Automotive (E): -40°C to +125°C - Pb-Free and RoHS Compliant