EKMR401VSN221MP35S Elko radial, 220 µF, 400 V, 105°C, 22 x 35 mm, RM10 Snap-In
reichelt elektronik
  • Sklep zagraniczny
MPN:
EKMR401VSN221MP35S
Kod:
124662
Producent:
EUROPE CHEMI-CON
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+19% (25.01.2026)
Poprzednia cena:
High-capacity aluminium electrolytic capacitors
KMR series
Electrolytic capacitor with snap-in connections
- Up to 5 mm smaller than the conventional snap-ins from the KMQ series - Service life with ripple current: 2000 hours at 105°C - Nominal voltage: 400 V - Capacity: 220 µF - Suitable for inverter controllers and switching power supplies - Not resistant to solvents