EEHZA1H100R E-Cap SMD, 10 uF, 50 V, 105°C, 10000 h
reichelt elektronik
EEHZA1H100R E-Cap SMD, 10 uF, 50 V, 105°C, 10000 h RSS 0.75 0.75 EUR3.20 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
EEHZA1H100R
Kod:
200178
Producent:
PANASONIC
GTIN-13:
Waluta:
euro
Zmiana ceny:
-3.85% (13.02.2026)
Poprzednia cena:
Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors
Surface Mount Type
Series: ZA (High temperature Lead-Free reflow) Type: V
Features - Endurance: 10000 h at 105°C - Low ESR and High ripple current (70 % over, Lower ESR than Current V-FP) - High voltage (to 80 V) - Equivalent to conductive polymer type Aluminum Electrolytic Capacitor (There are little characteristics change by temperature and frequency)