6TPE100MAZB SMD polymer tantalum, 100 uF, ±20 %, 6.3 V, 3.5 x 2.8 x 1.9 mm
reichelt elektronik
6TPE100MAZB SMD polymer tantalum, 100 uF, ±20 %, 6.3 V, 3.5 x 2.8 x 1.9 mm RSS 1.02 1.02 EUR4.35 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
6TPE100MAZB
Kod:
145933
Producent:
PANASONIC
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+19% (17.01.2026)
Poprzednia cena:
Polymer tantalum capacitor, POSCAP High capacities in small housing Low ESR and ESL Flame-retardant
Voltage: 6.3 V DC Capacity: 100 µF Temperature range: -55°C to +105°C Service life: 2000 hrs Ripple current: 2400 Length: 7.3 mm Width: 4.3 mm Height: 1.8 mm ESR: 35 mOhm