6TPE220M Polymer tantalum, 220 µF, 6.3 V, 25 mOhm
reichelt elektronik
6TPE220M Polymer tantalum, 220 µF, 6.3 V, 25 mOhm RSS 0.78 0.78 EUR3.33 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
6TPE220M
Kod:
145943
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+20% (26.01.2026)
Poprzednia cena:
Polymer tantalum capacitor, POSCAP High capacities in small housing Low ESR and ESL Flame-retardant
Voltage: 6.3 V DC Capacity: 220 µF Temperature range between -55 °C - +105 °C Service life: 2000 hrs Ripple current: 2400 Length: 7.3 mm Width: 4.3 mm Height: 1.8 mm ESR: 25 mOhm