6TPE330MAP Polymer tantalum, 330 µF, 6.3 V, 25 mOhm
- MPN:
- 6TPE330MAP
- Zmiana ceny:
- +5% (13.02.2026)
- Poprzednia cena:
Sugerowane produkty dla 6tpe330
Polymer tantalum capacitor, POSCAP High capacities in small housing Low ESR and ESL Flame-retardant
Voltage: 6.3 V DC Capacity: 330 µF Temperature range between -55 °C - +85 °C Service life: 2000 hrs Ripple current: 2400 Length: 7.3 mm Width: 4.3 mm Height: 1.8 mm ESR: 25 mOhm