ECHU1C473JX5 SMD PPS film capacitor, 1206, 47 nF, 5 %, 16 V, 3.2 x 1.6 x 1.5
reichelt elektronik
  • Sklep zagraniczny
MPN:
ECHU1C473JX5
Kod:
121875
Producent:
PANASONIC
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+20% (26.01.2026)
Poprzednia cena:
PPS film chip capacitor
Type: ECHU (X)
- Metallised foil as a dielectric with a simple structure.
Features - Small in size (minimum size 1.6 mm x 0.8 mm) - 85°C, 85% RH, W.V. x 1.0 for 500 hours - For reflow soldering - Compliant with RoHS directives