EEHZA1H470V Polymer hybrid SMD electrolytic capacitor, 47 µF, 50 V, 8.0x10.5
reichelt elektronik
  • Sklep zagraniczny
MPN:
EEHZA1H470V
Kod:
376194
Producent:
PANASONIC
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+3.88% (12.02.2026)
Poprzednia cena:
Conductive polymer hybrid aluminium electrolytic capacitor
SMD
Series: ZA (high-temperature lead-free reflow)
Features • Endurance: 10,000 h at 105°C • Low ESR and high ripple current (70% over, smaller ESR than current V-FP) • High voltage (up to 80 V)