Hammond 1455T1601BK Extruded Aluminium Enclosure 163 x 160 x 51.5mm Black
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
1455T1601BK
Kod:
Producent:
HAMMOND
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+2.01% (04.05.2026)
Poprzednia cena:
This black extruded aluminium Instrument enclosure From the Hammond 1455 Series, 163mm length, 160mm width, 51.5mm height (including end panels), has been designed to house PC boards.
* Sized for standard Eurocards * Rugged anodised aluminium body with a minimum thickness of 1.5mm * Extruded body includes slide removable belly plate * 2 aluminium end panels * Black ABS plastic bezels * Rubber feet included * Hammond part 1455T1601BK