YW1L-AF2E10Q4G Green 24V illuminated 22mm Maintained Shrouded Push Button Switch NO IP65 IDEC
Switch Electronics
RSS
Przejdź do sklepu »
- Sklep zagraniczny
- MPN:
- YW1L-AF2E10Q4G
- Kod:
- Producent:
- Idec
- GTIN-13:
- Waluta:
- funt szterling
- Dodany do bazy:
- Ostatnio widziany:
- Zmiana ceny:
- +0.02% (13.05.2026)
- Poprzednia cena:
Sugerowane produkty dla af2e10q4g
The YW1B-AF2E10Q4G is an illuminated green maintained shrouded push button switch from the YW series manufactured by IDEC. The switch features a heavy-duty rugged construction and is suitable for standard 22mm panel cut-outs for industrial applications.
* NO contacts * 24V illumination * Voltage rating: 600V * Current rating: 10A * 22mm panel cut-out * 23.6mm button diameter * IP65 protection rating * Self cleaning contacts * Interchangeable switch components * Dimensions: 64.8 x 30 x 41.4mm (length x width x height)