PULS CPS20.241-D1 DIN Rail Power Supply Single Phase 24VDC 20A 480W
Rapid Electronics
PULS CPS20.241-D1 DIN Rail Power Supply Single Phase 24VDC 20A 480W RSS 334.12 334.12 GBP1728.07 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
CPS20.241-D1
Kod:
Producent:
PULS
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-0.7% (29.04.2026)
Poprzednia cena:
* 88-360V DC wide-range input * Width only 65mm * Efficiency up to 94.6% * ATEX and IECEx approved * Excellent partial load efficiency * 20% output power reserves * Easy fuse breaking due to high overload current * Minimal inrush current surge * Full power between -25°C and +60°C * Reverse input polarity Protected * Current sharing feature for parallel use * Manufacturer's part CPS20.241-D1