ATSS2500 - Autotransformator 230/110V-2500VA ob.met. 2 gniazda
Toroidy
ATSS2500 - Autotransformator 230/110V-2500VA ob.met. 2 gniazda RSS 967.07 967.07 786.24 + VAT
Kod:
247
Producent:
Toroidy.pl
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+5% (11.03.2026)
Poprzednia cena:
921.02
Zasilacz 230/110V w obudowie do zasilania urządzeń małej i średniej mocy pochodzenia USA , Japonia , Kanada i innych krajów posiadających sieć energetyczną 100 - 115V .
Jak dobrać transformator ( konwerter , zasilacz ) do sprzętu z USA na 110V ?
Najczęściej producent na tabliczce znamionowej umieszcza informację o parametrach urządzenia podając jego moc w watach [W]. W takim przypadku sprawa jest prosta. Np. podana moc to 245 W - wtedy dobieramy transformator najbliższy tej wartości w typoszeregu, pamiętając o bezpiecznym zapasie mocy. W tym przypadku będzie to 300VA.
Możliwe jest także podanie przez producenta parametrów w amperach [A]. Wtedy odczytujemy z tabliczki znamionowej (urządzenia które chcemy zasilić) prąd potrzebny do jego prawidłowej pracy. Jest to liczba podana z symbolem [A] lub [Amps]. Np 2,7 A lub 2,7 Amps. Oczywiście 2,7 to liczba przypadkowa podana przez nas w celu wyjaśnienia jak dobrać odpowiedni transformator. Liczbę tą trzeba teraz pomnożyć razy 120. Np 2,7 x 120 = 324. W ten sposób otrzymaliśmy informację, jakiej mocy potrzebny nam będzie transformator. Oczywiście nie produkuje się transformatorów o takiej akurat mocy, więc dobieramy go z odpowiednio bezpiecznym zapasem - minimum 20%. W tym przypadku będzie to 400VA . ! PAMIĘTAJ ! Transformator nigdy nie może być mniejszej mocy niż moc podłączonego do niego urządzenia. Grozi to jego natychmiastowym uszkodzeniem, a w gorszym przypadku także uszkodzeniem podłączonego urządzenia. !!! Uwaga !!! Autotransformatory o mocy 1000VA i powyżej generują wysoki prąd rozruchowy. Zalecamy zastosowanie układu miękkiego startu ( soft start ) Zasilacz dostępny jest także w wersji z układem miękkiego startu, ograniczającym prąd rozruchowy.