EEVFK2A680Q Elko SMD, 68 µF, 100 V, 105°C, Low ESR 12.5 x 13.5 mm
reichelt elektronik
EEVFK2A680Q Elko SMD, 68 µF, 100 V, 105°C, Low ESR 12.5 x 13.5 mm RSS 1.19 1.19 EUR5.08 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
EEVFK2A680Q
Kod:
200201
Producent:
PANASONIC
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+19% (17.01.2026)
Poprzednia cena:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Surface Mount Type Series: FK Type: V
Features - Endurance: 2000 h to 5000 h at 105°C - Low impedance (40 % to 60 % less than FC series) - Miniaturized (30 % to 50 % less than FC series) - Vibration-proof product is available upon request. (Ø8 mm and larger) - AEC-Q200 qualified