GSM160A24-R7B Desktop power supply unit, 160 W, 24 V, 6.67 A, medical
reichelt elektronik
GSM160A24-R7B Desktop power supply unit, 160 W, 24 V, 6.67 A, medical RSS 70.39 70.39 EUR300.29 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
GSM160A24-R7B
Kod:
344431
Producent:
MEAN WELL
GTIN-13:
Waluta:
euro
Zmiana ceny:
-2.99% (14.12.2025)
Poprzednia cena:
External SMPS 160 W 24 V/6.67 A, medical
Technical data: Series: GSM160A Case: desktop power supply unit Width: 72 mm Height: 35 mm Length: 175 mm Weight: 660 g MTBF: 239,400 h Min. operating temperature: -30°C Max. operating temperature: 70°C Min. mains frequency: 47 Hz Max. mains frequency: 63 Hz Min. AC input voltage: 80 V Max. AC input voltage: 264 V Input current: 1 A Connection type, input: IEC-320 C14 Overload protection: yes Over-temperature protection: yes Short-circuit protector: yes Over-voltage protection: yes Connection type, output: Power Mini DIN 4-pin Protection class: I Approvals: CE, IEC, EAC, EN, CSA, UKCA Output power: 160 W Output voltage: 24 V Output current: 6.67 A Efficiency: 93% Idle power: less than 0.15 W Max leakage current: 0.175 mA Inrush current: max. 110 A Ripple: 180 mVp-p Insulation voltage I/P-O/P: 4000 V Energy level: (EU) 2019/1782 + Level VI