GSM90A12-P1M Desktop power supply unit, 80 W, 12 V, 6.67 A, medical
reichelt elektronik
GSM90A12-P1M Desktop power supply unit, 80 W, 12 V, 6.67 A, medical RSS 40.83 40.83 EUR174.18 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
GSM90A12-P1M
Kod:
344418
Producent:
MEAN WELL
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-3.18% (22.03.2026)
Poprzednia cena:
External SMPS 80 W 12 V/6.67 A, medical
Technical data: Series: GSM90A Case: desktop power supply unit Width: 60 mm Height: 32 mm Length: 145 mm Weight: 450 g MTBF: 387,500 h Min. operating temperature: -30°C Max. operating temperature: 70°C Min. mains frequency: 47 Hz Max. mains frequency: 63 Hz Min. AC input voltage: 80 V Max. AC input voltage: 264 V Input current: 0.6 A Connection type, input: IEC-320 C14 Overload protection: yes Over-temperature protection: yes Short-circuit protector: yes Over-voltage protection: yes Connection type, output: 5.5 x 2.1 mm DC power plug Protection class: I Approvals: CE, IEC, EAC, CSA, EN, UKCA Standards (EMC): EN 55011 Class B Output power: 80 W Output voltage: 12 V Output current: 6.67 A Efficiency: 88% Idle power: less than 0.15 W Leakage current: max.: 0.115 mA Max inrush current: 60 A Ripple: 120 mVpp Insulation voltage I/P-O/P: 4000 V Energy level: (EU) 2019/1782 + Level VI